اجتماعی - ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۹
نظری‌مهر با انتقاد از افزایش نگران‌کننده سوء مصرف الکل در کشور:

الکل؛ دروازه شهر اعتیاد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با انتقاد از افزایش نگران‌کننده سوء مصرف الکل در کشور٬ گفت: به‌طور حتم مصرف این‌گونه مواد فرد را مستعد به مصرف هر گونه مواد اعتیاد‌آور و انجام رفتارهای پرخطر می‌کند.

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی مبنی‌بر افزایش نگران‌کننده سوء مصرف الکل در سال جاری٬ افزود: مسئولان این وزارت‌خانه باید برنامه‌ریزی مناسبی برای پیشگیری٬ درمان و کاهش‌ آسیب سوء مصرف الکل انجام دهند.

نماینده مردم کردکوی٬ بندر گز و بندر ترکمن در مجلس شورای اسلامی٬ درباره عوارض سوء مصرف الکل در کشور٬ توضیح داد: ایجاد زخم معده، مشکلات لوزالمعده، کم‌خونی، واریس، سرطان مری، مشکلات مخچه‌ای، صرع و مشکلات بینایی٬ مصرف زیاد الکل، نابودی مواد غذایی و ویتامین‌‌ها مانند ویتامین B۱، ویتامین B۲، ویتامین B۶ و ویتامین C٬ ایجاد گیجی، اختلال حافظه، افسردگی، اضطراب، اختلال شخصیت، اختلال عملکرد جنسی، توهم، هذیان وخودکشی، اختلالات روانی از مهم‌ترین عوارض مصرف الکل به‌شمار می‌آید.

وی با بیان این که علت اصلی افزایش آمار سوء مصرف الکل مسائل فردی و شخصیتی است٬ گفت: به‌طور حتم افزایش بیکاری و نبود اشتغال در افزایش این‌گونه آمارها تأثیرگذار است.

 نظری‌مهر با اشاره به تدوین سند نقشه راه پیشگیری از سوء مصرف مواد از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ گفت: یکی از مسائل خوبی که در این نقشه مطرح شده، مبارزه با اعتیاد به الکل است٬ از این‌رو مسئولان باید به صورت جدی وارد این عرصه شوند، زیرا نمی‌توان درباره فروش این‌گونه مواد بی‌تفاوت بود.

این نماینده مجلس نهم٬ با تأکید بر نقش طرح‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف الکل در کشور٬ یاد‌آور شد: مسئولان با اجرای این‌گونه طرح‌ها باید سطح آگاهی مردم را از تبعات و عوارض مصرف این‌گونه محصولات بالا ببرند.

دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ مصرف الکل را دروازه ورود به مواد اعتیاد‌آور خواند و گفت: به‌طور حتم مصرف الکل فرد را مستعد به مصرف هر گونه مواد اعتیاد‌آور و انجام رفتارهای پرخطر می‌کند.

چندی پیش سازمان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد که در سال ۹۰ حدود ۹۳ نفر در کشور بر اثر سوء مصرف الکل جان خود را از دست دادند که به ترتیب استان‌های تهران با ۱۸ نفر فوت ( سه زن و ۱۵ نفر مرد)، استان اصفهان با ۱۲نفر فوت ناشی از سوءمصرف الکل (۱۲ مرد)، خراسان‌رضوی با مجموع ۹ نفر فوت (دو زن وهفت‌مرد)، آذربایجان‌غربی با هشت مورد مرگ ناشی از سوءمصرف الکل (هشت مرد)، استانهرمزگان با ۶ مورد مرگ ناشی از الکل (۶ مرد) درصد بیشترین متوفیان ناشی از سوءمصرفالکل را دارا بوده‌اند./موضوعات مرتبط: درمجلس

تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد 1391 | 21:46 | نویسنده : شورای راهبردی |

مهندس نيکزاد وزير  راه و شهرسازي در معيت مهندس قناعت استاندار گلستان – – دکتر نظري مهر نماينده مجلس شوراي اسلامي – امام جمعه شهر بندرترکمن – گوگلاني فرماندار شهرستان ترکمن مسئولان ادارات – روحانيون – خانواده معزز شهدا و جمعي از اقشار مردم از پروژه 360 واحدي مسکن مهر شهرستان ترکمن بازديد نمود .موضوعات مرتبط: شرکت در طرحهایی ملی

تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد 1391 | 10:16 | نویسنده : شورای راهبردی |

عصر امروز با هماهنگی دکتر نظری مهر نماینده محترم مردم شهرهای کردکوی بندر گز و بندر ترکمن و بندر ترکمن و گمیشان نیک زاد وزیر راه و مسکن و شهرسازی به اتفاق هئیت همراه و قناعت استاندار گلستان الیاسی فرماندارشهرستان کردکوی اعضای شورای شهر و مسئولین استانی و شهرستانی جاده ارتباطی بزرگ راه نوکده به گرگان و منطقه ولاغوز کردکوی افتتاح شد.


این پروژه به مبلغ 427میلیون تومان هزینه داشته است و به طول محور 1کیلومتر می باشد و 6400تن خاک برداری شده و 8800تن خاک ریزی شده است و 2480تن آسقالت گرم ریخته شده است .

در افتتاح این پروژه نماینده شورای شهر تقاضای از وزیر مسکن و شهر سازی در رابطه با پل ارتباطی داخل شهر داشته اند که وزیر ضمن ارجاع این پرونده به نماینده اعلام نمود که بنده از طریق آقای دکتر نظری مهر که بسیار با بنده نزدیک می باشد پیگیری خواهم نمود .

همچنین در ارتباط با افتتاح این پروژه نماینده مردم ولاغوز در رابطه با الحاق این منطقه به کردکوی تقاضای بودجه ای جهت شهرداری کردکوی برای باز سازی منطقه شده اند و همچنین تقاضای نمودند که با توجه به افتتاح این طرح نسبت به برق کشی این بزرگراه اقدام گردد که وزیر در این زمینه قول مساعد دادند

 در خاتمه وزیر مسکن و شهرسازی  به اتفاق دکتر نظری مهر و قناعت استاندار گلستان و مسئولین استانی و شهرستانی از اتوبان 4 بانده کردکوی به بندر ترکمن بازدید بعمل آورد و با هماهنگی دکتر نظری مهر مبلغ 200میلیون تومان جهت تاسیس راهدار خانه شهرستان کردکوی تخصیص دادند.موضوعات مرتبط: پیگیری مصوبات منطقه

تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد 1391 | 20:23 | نویسنده : شورای راهبردی |
نماینده مردم کردکوی٬ بندر گز و بندر ترکمن در مجلس نهم٬ با انتقاد از برنامه‌ریزی مسئولان در رابطه با دفع مکانیزه زباله‌های خطرناک تا پایان سال۹۱ ٬ گفت: برنامه‌ریزی چنین طرح‌های بزرگ و کلان در کشور با بودجه کم نشان‌دهنده اجرایی نشدن آنهاست.

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با مد نظر قرار دادن انتقاد  برنامه‌ریزی مسئولان در رابطه با دفع مکانیزه زباله‌های خطرناک تا پایان سال۹۱ ٬ اظهار داشت: زباله و دفع آن، امروزه به یکی از مهمترین معضلات شهرهای بزرگ تبدیل شده و این موضوع در کشور ما مشکل اصلی شهرداران است و استفاده از راهکاراهای جدید و شیوه‌های نوین برای بازیافت و دفع زباله‌های شهری جزء دغدغه‌های اصلی مدیران شهری به شمار می رود.

نماینده مردم کردکوی٬ بندر گز و بندر ترکمن در دوره نهم مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر کمبود اعتبارات در وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ برای حل مشکل زباله‌ها افزود: برنامه‌ریزی چنین طرح‌های بزرگ و کلان در کشور با بودجه کم نشان‌دهنده اجرایی نکردن آن است.

با بیان این که افزایش دفع مکانیزه زباله‌های خطرناک به‌ویژه زباله‌های بیمارستانی فواید بسیاری دارد؛ اذعان داشت: متأسفانه تاکنون بیشتر زباله‌های بیمارستانی با روش‌های غیراستاندارد دفن می‌شدند که این موضوع افزون‌بر نابودی محیط‌ زیست موجب آلودگی آب‌های زیرزمینی می‌شود.

وی با اشاره به ضرب‌العجل وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی برای خرید و نصب سیستم‌های مکانیزه دفع زباله‌های خطرناک٬ تصریح کرد: نبود اعتبارات لازم در بیمارستان‌ها، اجرای این طرح را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرد به‌گونه‌ای که هم‌اکنون تعداد کمی از این مراکز موفق به خرید این دستگاه‌ها هستند.

نماینده مردم کردکوی٬ بندر گز و بندر ترکمن در مجلس نهم٬ از اجرا نکردن طرح‌های بی‌خطرسازی در بیمارستان‌های کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی انتقاد کرد و گفت: این سهل‌انگاری بیمارستان‌ها تبعات و خطرات زیادی برای سلامت جامعه و اکوسیستم شهر به‌همراه دارد.

این در حالی است که همچنان وضعیت ساماندهی زباله‌های بیمارستانی بلاتکلیف است و این مسئله سلامت شهروندان تهرانی را به خطر انداخته، برابر قانون پسماند، وزارت بهداشت باید زباله‌های بیمارستانی را جمع‌آوری و امحا کند که این مسئله نیز به بهانه نبود بودجه و پول مدام به تأخیر می‌افتد و هنوز اقدامی اساسی در این زمینه انجام نشده است، سالانه حدود ۴۰۰ تن زباله بیمارستانی در کشور تولید می‌شود که به لحاظ عفونی بودن بسیاری از آن‌ها خطرات بسیار زیادی برای سلامت شهروندان پیش خواهد آورد.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی شهرداری تهران، روزانه ۹۰ تن زباله بیمارستانی از سوی شهرداری دفن می‌شود که از این میزان ۵۰ درصد پردازش و وارد خط «کمپوست» می‌شود./موضوعات مرتبط: درمجلس

تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد 1391 | 17:21 | نویسنده : شورای راهبردی |

ترکیب عضویت هفت نماینده گلستان در کمیسونهای مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

  آقایان عیسی امامی و حجت الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در کمیسیون های بودجه و فرهنگی عضو شدند.

همچنین آقایان رضا صابری نماینده مردم آزادشهر و رامیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات، سلیمان عباسی نماینده مردم گنبدکاووس در کمیسیون بهداشت و درمان و عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در کمیسیون اقتصادی عضویتشان قطعی شد.

طبق آخرین خبر عضویت  آقای دکتر  نظری مهر نماینده مردم کردکوی، بندرگز و ترکمن در کمیسیوت بهداشت و درمان  قطعی و اعلام شده است و رحمت الله نوروزی  در کمیسیون کشاورزی عضویتشان قطعی شده است
 
گلستان شش حوزه انتخابیه و هفت کرسی در مجلس دارد.موضوعات مرتبط: درمجلس

تاريخ : دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 | 23:43 | نویسنده : شورای راهبردی |